Tel: +372 50 65 475

EHKK 2015 Türi “Munamäe Torn”

Läinud laupäeval toimus Türil, Kihli motokeskuses „Suure Munamäe Torni“ rändkarika nimeline motokross mis oli ka EHKK karikasarja kuuendaks etapiks. Päeva pakkus tõelist rannailma mida Kihli keskuses ka võimalik nautida oli tänu mõnusale järvele. Rändkarika arvestus kujunes üheks päevanaelaks kuna liidripositsiooni said proovida kolm erinevat klubi kuuest.

Päeva esimene start oli 85cc masinate ja noorimate võistlejate päralt. Sel korral tegi oma sõidu Meico Vettik võttes mõlemast sõidust võidud ja viies Motoextreme nimelise klubi rändkarika arvestuses juhtima. Teine koht 85tes läks Romeo Karule ja kolmas Hans-Arvet Tilgale. Meie klubi sõitja Romet Allingu saavutas kahe sõidu kokkuvõttes 4.koha.

Retro stardis näitas head kiirust legendaarne Aadu Sikk sõites terve sõidu tihedalt Jaanus Lüüdingu kannul, kuid siiski suutis Lüüding ületada finshijoone esimesena. Teises sõidus vedal Sikku tehnika alt ja tuli kahjuks katkestada ning tänu sellele läks luhta ka poodiumikoht. Päeva kokkuvõttes esikoht Lüüdingule, teine Andres Pilt ja kolmas Kristjan Lüüding. Samas stardis sõitnud Retro open klassis võidutses Taavi Laur, teine Tapani Räsanen ja kolmas Priit Laur.

MX40/MX50 ühisstart tõi rajale taas rändkarika arvestuse ja sel korral tegi väga head sõitu Urmas Heliste viies Kagu Motoklubi samadele puntidele Motoextremiga. MX40 arvestuses võttis päeva parima koha Aivo Rabbi, teine Urmas Heliste ja kolmas Valeri Homin. Samas stardis osalenud MX50 arvestuses kiireim mees Kaido Kase, teine Enno Lustus ja kolmas Andrus Möllits.

MX30 klassis tõusis esikohale Rando Ilves, teine Kristo Erala ja kolmas Leho Kägu. 12.koht kuulus meie klubi sõitjale Andrus Mägile.

MX D klassis toimus päeva suurima arvulisim start kus puutaga natuke alla 40 võistleja. Esikoht sel korral Kermo Rannikule vastavalt Indrek Tamme ja Meelis Näksi ees.

MX C klassis oli taas oodata rändkarika punktide jagamist ja antud sõitudest väljus maksimumpunktidega Kermo Uue viies juhtima KV Moto nimelise meeskonna. Kuid MX C klassi poodiumile siiski Kermo ei jõudnud ja seal hõivas kõrgeima koha Tanel Turro, Erik Pirni ja Mihkel Reino ees.

MX B klassis osales üle pikkade aastate kunagine legendaarne krossimees Henri Remma. Kui esimeses sõidus pääses Remma tänu heale stardile rivi vedama ja ka lõpetas esimesena siis teises stardis nii lihtsalt ei läinud ja liidri ohjad võttis enda kätte Jako Tsäko. Sõidulõpp kujunes vägagi põnevaks kuna Remma jäi finishijoonel Tsäkole alla vaid 0,3 sekundiga. Kuna aga Tsäko esimesest sõidust sai neljanda koha siis päeva üldvõit läks Remmale, teine koht Tsäkole ja kolmas Günther Põllumäe.

MX A klassi etapivõit jäi siiski Andero Lusbole tänu heale punktisummale, teine Karel Kutsar ja kolmas Aleksei Vinogradov. Samas stardis osalenud Juunioritest sel korral kiireim Hardi Roosiorg, teine Johannes Nermann ja kolmas Hans Priidel. Leo Laur Linnamäe krossiklubist saavutas MX A klassis 7.koha.
„Suure Munamäe Torni“ rändkarikas läks teist aastat järjest Kagu Motoklubile 88punktiga, teise koha saavutas Tartu Motoklubi 84punktiga ja kolmnda KV Moto 79punktiga. KV Moto tiimi kuulusid ka kaks Linnamäe krossiklubi liiget Leo Laur ja Romet Allingu ning lisaks neile olid abiks poodiumikoha saavutamisel Kermo Uue ja Kalmer Jalast. Kagu Motoklubi koosseis Andero Lusbo, Marttis Ladev, Alvar Tint ja Urmas Heliste.

Kohtumiseni juba septembrikuus Rakvere motokrossil.

DSC_0338 DSC_0513 DSC_0445 (2)  11891209_887530038029973_2001997856027175627_n 11947439_887530148029962_993053164107992276_nDSC_0467 (2)

Fotod: Hanna Mägi ja Motostart Photography